Vyšlo v zimě: co určitě nepřehlédnout a jakým hrám věnovat zvýšenou pozornost?

17. dubna 2023

Konec 2022 a začátek 2023 se nesl v duchu mnoha vydaných her. Níže sepisujeme ty největší pecky, které by ti za nás v herní knihovně určitě chybět neměly. Mezi zástupci najdeš závodní, akční i RPG, vybrat by si měl úplně každý. Připraven?

Hogwarts Legacy

Pravděpodobně nejočekávanější hra nejen zimního období, ale nejspíš také celého roku. Samozřejmě na první místo nemůže přijít nic jiného, než svět čarodějů na bradavické škole.

Hogwarts Legacy tě hned na první pohled očaruje nádherným otevřeným světem, známými lokacemi a ikonickými budovami. Celá škola pobývá atmosférou, která tě vyloženě celého strhne do tajuplného světa kouzel.

Připraveno je pro tebe nespočet dobrodružství, známé postavy, přátelé i ty, kteří tvůj úspěch nemusí vystát zrovna podle tvého přání.

Fantastická zvířata, neuvěřitelní tvorové, kouzelní draci, trollové, obři, to vše si může vychutnat se svou čarodějnou hůlkou. Tahle hra tě zkrátka nenechá zkrátka a je jen na tobě, jakou cestou se ve světě kouzlení vydáš.

Bradavice čekají!

Need for Speed: Unbound

Dost kontroverzní díl, jako pár posledních kousků z dílny EA. Pro fanoušky závodních her však naprostá nezbytnost.

Každý pamatuje ikonické díly jako Most Wanted, Underground, nebo Undercover. Na tyhle oldschoolovky však zapomeň, protože Unbound má kreslený příběh a v kombinaci s nádherným realistickým světem se jedná o skutečně báječný herní požitek.

Čtyři dovedností třídy, čtyři týdny. Přesně s tímhle se budeš muset vypořádat, aby ses dostal na vrchol všech řidičů v Lakeshore. Značka NFS jde oproti svým konkurentům opačným směrem, takže na zběsilé vyladění každého šroubku rovnou zapomeň. Jde o kvalitní arkádu, ve které se nudit určitě nebudeš. Nároční protivníci, pálení gum a především tvé dovednosti za volantem rozhodnou o tom, kdo se stane novým šampionem. Přijde ti to málo? Samozřejmě nesmíš zapomenout na své houkající kamarády, kteří se tě snaží sundat za každou cenu.

Umělecká kustomizace aut ti sice nemůže k lepším výsledkům, ale vypadat odlišně a užít si každý svůj drift díky speciálním efektům, to stojí za pár strávených desítek minut v garáži!

Dokážeš se probojovat a získat tak svou odplatu?

Hello Neighbor 2

Zdravíčko sousede, dlouho jsme se neviděli! Pan Peterson se z prvního dílu sice možná odstěhoval, to však přece tobě, jako zkušenému investigativnímu novináři vůbec nemůže zabránit v jeho práci. Takže si samozřejmě Petersona najdeš znovu.

Hello Neighbor 2 je dobrodružná kreslená hra s prvky mírného hororu, kde zavítáš do tichého městečka Raven Brooks. Pod lampou je však největší tma a tichost se vytrácí spolu s touhou odhalit tajemství svých sousedů.

Jako investigativní novinář máš k dispozici hned několik domů, kde se můžeš plížit a zjišťovat, co se v blízkém okolí děje. Celé město tak může patřit tobě, když na to půjdeš správným směrem. Obyvatelé ti však tato tajemství nebudou chtít zadarmo, proto byli vybaveni umělou inteligencí, která tě ve tvých tajemných plánech bude chtít zastavit. Jejich tajemství přece nikdo znát nemůže.

Cítíš se na tuhle dávku dobrodružství? Nejeden novinář už na téhle zkoušce pohořel!

The Last of Us

Téhle hře jsme věnovali celý samostatný článek, proto KLIKNI TADY, aby ses dozvěděl více informací. Své místo si však v téhle rubrice zcela po právu zaslouží.

Tak co, dostal jsi chuť na nějakou z těchto her nebo už jsi stihl všechny kandidáty dohrát? Samozřejmě se můžeš věnovat i jakýmkoliv jiným hrám, nabídka her je veliká, tak příjemné hraní!