Nejprodávanější hry roku 2022

28. prosince 2022

Dnes ti představíme (nejen) letošní herní pecky, které se umístily na žebříčku nejprodávanějších her tohoto roku. Nech se inspirovat a začni nový rok jednou z nich. Stojí vážně za to.

God of War

God of War je akční příběhová hra, která na PS4 vyšla už v roce 2018, ale verze pro PC jsme se dočkali až v lednu 2022. Ačkoliv je hlavní postavou řecký bůh síly Kratos a jeho syn Atreus, děj tohoto dílu je volně inspirován severskou mytologií a zasazený do starověké Skandinávie v říši Midgard.

Kratos se spolu se synem vydává splnit poslední přání své ženy, kterým bylo rozprostření jejího popela na nejvyšším vrcholu devíti říší. Cestou se samozřejmě dostávají do konfliktu s monstry a severskými bohy. Není divu, že si hráči hru zamilovali, určitě uchvátí i tebe.

Dying Light 2 Stay Human

Tohoto akčního survival RPG se během prvního měsíce po vydání prodalo 5 milionů kusů. Děj se odehrává 22 let po první hře v posledním lidském městě, které nezlikvidovala zákeřná infekce. To je rozdělené na několik částí ovládaných různými frakcemi. Teď ale začaly docházet zásoby potřebné k přežití. Jestli máš rád boj na blízko a zombie příšery, je Dying Light 2 přesně pro tebe.

Elden Ring

Elden Ring rozhodně patří k obrovským trhákům a ne nadarmo se honosí cenou nejlepší hry letošního roku. Úchvatný příběh a dechberoucí grafické zpracování upoutají a vtáhnou mnohé hráče. Ačkoliv je zde poměrně vysoká herní náročnost a je potřeba, abys měl dobrý herní sklil, získal si Elden Ring označení „nejpřístupnější soulsovka“. To znamená, že ji s trochou trpělivosti zvládneš odehrát, aniž bys měl masochistické sklony.

Prozkoumej obrovský otevřený svět, který ti hra nabízí, propliž se kolem zákeřných monster a překonej všechny hrozby, které na tebe číhají. Zabaví tě na desítky a v případě „new game +“ i na stovky hodin.

Farming Simulator 22

Teď trochu z jiného soudku. Všechny výše zmíněné hry ti umožňují únik do jiného světa, ve kterém bojuješ s příšerami. Co ale trochu více porozumět našemu světu a reálným problémům kolem tebe?

Možná právě proto tolik hráčů zaujala možnost stát se moderním farmářem a pěstovat a prodávat zemědělské plodiny ve Farming Simulator 22, která je 14 dílem této herní série. Většina z nás vyrostla ve městě a o tom, jak se dnes pěstuje obilí na chleba, který každý den jíme, nemáme ani páru.

Vyzkoušej si to na vlastní kůži. Hra potrénuje tvé logické, ekonomické a podnikatelské přemýšlení a je mnohem větší výzvou, než se na první pohled zdá. Pokud hledáš nějakou příjemnou oddechovku, neváhej a sáhni po ní. Můžeš ji hrát i společně s přáteli.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 sice vyšel už v roce 2020, stále si ale získává pozornost mnoha hráčů. A podle nás zaslouženě. Pokud tě bavila Mafia nebo GTA, budeš milovat i Cyberpunk 2077.

Toto akční dobrodružné RPG v otevřeném světě je zasazené do megalopole Night City, kde hraješ za nájemného kyberpunkera. Jednoho dne obdržíš kšeft, který se neodmítá a dystopické dobrodružství může začít. Ve hře si můžeš upravit postavu, plnit kšefty, budovat si reputaci a odemykat vylepšení. Důležité je, že vztahy, které ve hře utvoříš, a rozhodnutí, která učiníš, ovlivní příběh a svět kolem tebe. Proto vol moudře.

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Horizon Zero Dawn sice také vyšlo už v roce 2020, ale toto cenami ověnčené a hráči milované akční RPG se letos opět dostalo mezi nejhranější hry. Čeká tě v něm impozantní otevřený svět, ve kterém se vrhneš do boje proti strojům. Hraješ za lovkyni, která se vydává na legendární výpravu a odhaluje tajemství ve stroji ovládané Zemi budoucnosti.

Far Cry 5

Tato čtyři roky stará akční first-person střílečka se pořád drží v top příčkách mezi oblíbenými hrami. Pátý díl této známé série Far Cry tě zavede do fiktivního městečka Hope County v americkém státě Montana. Zde máš v roli policisty za úkol zatknout místního proroka náboženského kultu zvaného The Project at Eden's Gate. Prorok se jmenuje Joseph Seed a jeho oddaní bratři a sestry si říkají The Heralds. Stoupenci kultu na tebe ale číhají na každém rohu.

Novinkou oproti předchozím dílům je možnost najmout si žoldáky nebo si dokonce opatřit psího společníka. Hru můžeš taky hrát v kooperativním módu se svým kámošem.

Tip: Přečti si více o celé sérii Far Cry.

Mezi další nejprodávanější hry (a herní rozšíření) roku 2022 patří i tyto tituly, které sice uvádíme už pouze v bodech, ale určitě to neznamená, že by si také nezasloužily tvou pozornost.

 • F1 22
 • Escape from Tarkov
 • Days Gone
 • Mafia Definitive Edition
 • The Sims 4
 • Minecraft
 • Planet Zoo
 • Age of Empires II Definitive Edition
 • No Mans Sky
 • Euro Truck Simulátor 2
 • Grand Theft Auto V, GTA 5
 • The Sims 4 Život na venkově
 • Grand Theft Auto V Premium Online Edition, GTA 5