Užijte si Silvestra hraním her ve VR

12. prosince 2022

Aktivity, Twister ani čelovka vás už nebaví, ale přesto chceš společné setkání s rodinou a přáteli ozvláštnit nějakou hrou? Tak nasaď VR brýle a ponoř se do zcela nových zážitků. Máme pro tebe tipy na VR hry, které můžete hrát společně nebo se u nich vystřídat a soutěžit, kdo je zvládne nejlépe.

Song Beater Quite My Tempo!

Hudební hry jsou na party jasnou volbou. Song Beater Quite My Tempo! je česká VR hra, ve které se ponoříš do světoznámých hudebních skladeb. V jejich rytmu budeš ve správnou chvíli trefovat terče, které se ti valí do cesty. Musíš se pochopitelně i sklánět, uhýbat a přeskakovat překážky.

Song Beater obsahuje 6 herních módů včetně multiplayeru – takže můžeš soupeřům natrhnout triko v přímém souboji nebo se po sobě vystřídáte – s více než 60 různými skladbami s možností přidání si vlastních písní do playlistu. Vyber si svůj oblíbený song, soutěž v tom, kdo získá víc bodů a sleduj srandovní pohyby spoluhráčů.

Keep Talking and Nobody Explodes

Tuto originální kooperativní hru jsi už mohl zaznamenat i v klasické desktopové PC verzi. Teď se ale do Keep Talking and Nobody Explodes můžete s kamarády ponořit ještě hlouběji díky jejímu provedení ve VR. Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak se asi cítí pyrotechnici zneškodňující bombu? Tady si to můžeš zkusit.

Hra je částečně offline a online. Jako hráči jste jeden tým pyrotechniků jejichž úkolem je v reálném čase zneškodnit bombu. Jeden hráč – ten s VR brýlemi – je v roli pyrotechnika, který před sebou vidí kufřík plný různých drátů a kombinací symbolů. Zatímco druhý hráč (nebo skupina) mají v rukou tištěný manuál a navigují technika ke správnému postupu zneškodnění. V jakém pořadí zmáčknout tlačítka a který drát kdy přestřihnout?

Jak ale název napovídá, hra je především o dobré komunikaci mezi hráči. Hráč s manuálem totiž nevidí kufřík, a tedy ani rozložení drátů a symbolů. To je pokaždé jiné a liší se u nich způsob zneškodnění. Technik mu tedy musí nejprve popsat, co vidí a až poté může kolega začít listovat manuálem a dávat pokyny. A to vše, zatímco tiká odpočet a i jedna chyba může znamenat smrt.

SUPERHOT VR

SUPERHOT je oceňovaný hit, který si zamilovaly spousty hráčů, a to klasicky na PC i teď ve VR. Má totiž unikátní mechaniku, která tě stejně tak pohltí, jako naštve. Ocitneš se tu sám proti skupině nepřátel. Vzduchem lítají střely a do toho se k tobě blíží týpci s kudlou nebo jen s napřaženými pěstmi. Jak takovou přesilu porazíš?

Vtip je v tom, že čas ve hře běží jen tehdy, když se fyzicky pohybuješ ty sám. Pokud stojíš nehnutě, visí kolem tebe výstřely ve vzduchu (resp. se pomalu „matrixovsky“ pohybují) a ty máš čas si promyslet, jak se jim vyhneš. Jakmile se ale pohneš, hýbou se i nepřátelé, střely zase lítají normální rychlostí (takže instantně) a tobě jde o život.

Jak dlouho přežiješ? Světový rekord dohrání hry je 06:38 minut. Uspořádejte s přáteli soutěž, kdo z vás se ve hře dostane nejdál. Vzhledem k délce jednotlivých her se nemusíte bát, že byste se nevystřídali.

Tak co? Už víš, čím ozvláštníš letošní večírek? Tip: Ve VR se někomu může dělat špatně, vyzkoušejte si tedy, jak headset snášíte ještě před tím, než budete všichni opilí, jinak budete mít na Nový rok co uklízet.