PlayStation VR2 - co nástupce "obyčejné" virtuální reality nabídne?

24. dubna

Co to je?

Virtuální realita se stává stále populárnější formou zábavy, která nám umožňuje se ještě více ponořit do herního světa. Mezi jednu z nejvýznamnějších platforem pro virtuální realitu patří PlayStation VR od společnosti Sony.

Po úspěšném uvedení první generace PlayStation VR fanoušci netrpělivě očekávají další vývoj této technologie. Jejich očekávání však budou brzy naplněna, protože se blíží příchod nové verze pod názvem PlayStation VR2 - zařízení, které slibuje novou úroveň herních zážitků pro konzole PlayStation 5.

Co to umí?

Nová virtuální realita slibuje ještě lepší zážitky díky pokročilým technologiím a vylepšenému designu. Jedním z nejvýznamnějších novinek PlayStation VR2 je nový ovladač s názvem "PS VR2 Sense Controller", který nabízí vylepšenou ergonomii, precizní sledování pohybu a nové funkce, které otevírají nové možnosti pro ovládání her ve virtuální realitě.

Grafický výkon PlayStation VR2 by měl být na zcela nové úrovni díky novému výkonnému procesoru, který umožňuje vyšší rozlišení, vyšší snímkovou frekvenci a pokročilý ray tracing. To znamená, že virtuální světy budou vypadat ještě realističtěji a hráči se budou moci plně ponořit do fascinujících herních světů. Díky výkonu PlayStation 5 a novému VR zařízení se hráči mohou těšit na dokonalý balanc mezi grafickým zpracováním a plynulým herním zážitkem.

Kolik to bude koštovat?

Jako každá novinka s velkou očekávatelností na technologickém trhu s sebou tahle kráska přináší i svá negativa. Tou největší z nich je samozřejmě začínající cena. Ta se pod 15 000 Kč nedostane. Nebudeme si lhát, PSVR2 nebude pro každého, alespoň ne hned ze začátku. Ale ti, co jsou propadlí do virtuálního světa, za tyhle peníze obdrží neuvěřitelný stroj. 4K HD OLED, podpora HDR, obnovovací frekvence až 120 Hz, zorné pole 110 stupňů, sledováno pohybu očí, rozpoznávání mrkání, nízká hmotnost, ventilace, funkce Sense, a mnohem více!

Sony přineslo na trh za tyhle peníze něco nadpozemského. Skeptičtí hráči si však vzpomenou především na fiasko z launche PS5, kde někteří čekali na své konzole i více než rok. PSVR2 svou cenou tedy právě konkuruje i své vlastní "stolní" konzoli. Sony však slibuje, že tohle tentokrát nehrozí.

Co na tom půjde hrát?

Už při samotném launchi bylo pro PSVR2 optimalizováno pro novou virtuální realitu více než 30 her. Kromě největšího taháku na Horizon Call of the Mountain, která se stala také dostupným bundlem, se jedná o široké spektrum.

Ať už tedy fandíš hororu (Resident Evil Village), závodům (Gran Turismo 7), adventurám (Moss nebo Star Wars), simulátorům (NFL nebo Job Simulator), v tomto širokém spektru by sis svého favorita měl vybrat snadno. A co líp, další hry budou samozřejmě přibývat, což je velký důvod k nadšení a očekávání.

Co je však prozatímním důvodem pro smutek a především velkým vykřičníkem, PSVR2 ZATÍM NEPODPORUJE HRY URČENÉ PRO PSVR. Sony však přislíbilo, že pracují i na tomto, nezbývá než čekat.