Nejočekávanější hry v roce 2023. Na co se můžeš těšit?

1. února 2023

Z tohoto roku uběhl první měsíc a ty už se netrpělivě díváš, jaké novinky jsou pro tebe připraveny a nachystány? Pohodlně se usaď a připrav na herní nářez, protože tenhle rok bude divoký.

Jako zarytí PC playeři jsme se shodli na třech neočekávanějších hrách. Chápeme však, že konzolisti můžou mít názor trochu jiný. Co říkáš na náš výběr TOP3?

Hogwarts Legacy

Na kouzelnický svět se těší nejeden hráč. Aby taky ne, když Hogwarts Legacy láká na známá jména, prostředí, kouzla. Zkrátka, nejen fantasy fanoušci by si měli přijít na své. Okolí devatenáctého století celé atmosféře výrazně přidá na tajemnu a hra tak slibuje neopakovatelný zážitek.

Hra slibuje otevřený RPG svět, což už na první dojem ti otevírá neuvěřitelnou bránu možností. Když k tomu přidáš své dovednosti, talent, umění a touhu objevovat, brána pro velké hrdiny ti leží u nohou.

Jsi připraven na tento svět? Školní brány se otevírají už 10.2.!

Star Wars Jedi Survivor

Druhá očekáváná pecka je také spjata s filmovou tématikou. Hvězdné války, tolik známé, tolik milované, a přestože se jedná "jen" o film, tak taky tolik prožité.

Příběh Star Wars Jedi Survivor navazuje na předchozí Fallen Order přesně pět let po posledních událostech. Pokud jsi tedy předchozí díl nehrál, určitě doporučujeme! Najdeš ho tady. Cal je však na pokraji sil a potřebuje vedení stejně zkušeného hrdiny, který by mu pomohl všechny nesnáze vyřešit. Přichází totiž doba odporu. Jak daleko však věci zajdou, ti prozrazovat nebudeme, abychom ti nepokazili příběh a zážitek ze hry.

Co ti však prozradit můžeme, je to, na co se nový díl snaží nalákat. Unikátní biomy, nové planety, obrovský vesmír, jedinečné výzvy, nepřátelé, speciální dovednosti, rozsáhlé oblasti, a tak dále, a tak dále. Jednoduše, očekávání a nadšení jsou veliká. Jestli se Survivor bude alespoň trochu rovnat předchozímu Fallen Order, hráči zklamáni odcházet nebudou. A v to upřímně doufáme i my. V březnu se dozvíme výsledek. Buď u toho s námi a nasedni na stejnou vesmírnou loď!

Diablo IV

To nejlepší nakonec. Nevíme o ničem, na co by se hráčská komunita těšila více, než na čtvrtý díl Diabla. Do vydání si budeme muset sice počkat až do 6.6., o to sladší odměnu však očekáváme. A nejspíš budeme jediní, že?

Věříme, že celou sérii netřeba představovat. Kdo by si však chtěl zavzpomínat na starší díly nebo si připomenout atmosféru dílových předchůdců, může tak udělat ZDE.

Na co konkrétně láká čtvrtý díl? Cesta hrdiny začíná už ve výběru hrdiny a stejně tak začne i u tebe, když si budeš muset vybrat mezi pěti postavami. Každá z nich má samozřejmě svůj specifický herní styl, unikátní schopnosti, specializaci a především systém boje.

U postav to nekončí. Pokračuješ přes příběhovou kampaň, která je nelineární. Proto záleží, jaké a jestli vůbec mise přijmeš, podle čehož se bude odvíjet tvoje celková síla u final bosse. Při brouzdání otevřenými lokacemi jsou pro tebe připraveny brutální monstra, bohatý loot.

Začni sklízet vše, co ti přijde do cesty a ukonči chaos jednou pro vždy! Mrkni do galerie a zkrať si čekání.

"Honorable mention" #1

Tyto tři samozřejmě nejsou vše, co nás v tomhle roce čeká. Po dlouhé době se začalo opět hodně mluvit o dokončení Dead Island 2. To se však v uplynulých letech stalo už tolikrát, že prvotní nadšení fanoušků mírní vysoká hladina skepticismu. Kdo ví, třeba tvůrci tenhle rok skutečně dotáhnou tenhle skvost do konce. Po tolika letech, jednalo by se o pocit zadostiučinění pro všechny.

"Honorable mention" #2

U téhle hry ještě konkrétní datum nepadlo, to však na její zajímavosti nijak neubírá. Většího nahlédnutí pod pokličku jsme se mohli dočkat na poslední herní konferenci. Poznáš, o jakou hru se jedná? Dáme ti pár vodítek.

Jde o název podle celé série, kterou vyvíjí Bethesda. První díl vyšel už v roce 1994, druhý o dva roky později. Popravdě se však jedná o méně známé díly a ty ikonické jsou už z 21. století. Ty vyšly v 2002, 2006 a 2011. Po této době už byla vydána pouze online verze, která se těší stejnému úspěchu, singleplayer nikoliv. Čtvrtý díl se odehrával na námět záchrany císařství před peklem, pátý proti drakům.

Tak co, poznal jsi, že se jedná o The Elder Scrolls?

Obrázky k těmto zmínkám nepřidáváme záměrně, ještě se může leccos změnit. Na navnadění však stačí. Sáhneš po některém z našich favoritů? Nebo si zvolíš svůj vlastní herní titul?