Jaké hry jsme viděli na Gamescomu?

6. září 2022

Gamescom – jedna z největších herní akcí, každý rok, která vždy ukáže, jak by další rok v herní branži mohl vypadat. I tentokrát nám proto výstava připravila pár zajímavých kousků, na které se společně podíváme níže.

Téměř vychozená povinná školní docházka

Čím jiným začít, než tím největším překvapením z dílen Deep Silver. Je to už dlouhých 8 let, co vyšel první trailer na Dead Island 2. První trailer byl představen na E3 v americkém Los Angeles v roce 2014 a po osmi letech byl představen další. Přestože se oba trailery obrovsky liší a rozdíl z těchto let jde nesmírně znát, na hypu celé hry to nenechalo žádné ujmy na zdraví.

Tolikrát představovaná, tolikrát zrušená, tolikrát obnovená a zase znovu dokola. Tak by se dala představit hra Dead Island 2 ještě před jejím vydáním. Nicméně to vypadá, že se po celou tu dobu na hře nějaký způsobem skutečně nějak pracovalo. Nově oznámený termín byl uveden na únor 2023, a přestože hra má už docela pošramocenou historii, pevně věříme, že tentokrát to vyjde. A když ne, tak počkáme třeba jen dalších 8 let.

Trailery na Dead Island sice mají vždy nádech jednoduchosti, ale dorovnávají to takovými ambicemi, co má skutečně jen málo her. Necháme se překvapit.

Centrum kouzelnického světa

Kdo nikdy netoužil po tom mít čarodějnické schopnosti a ovládat magii, ať hodí kamenem. Tedy vlastně kouzelnickou hůlkou. Hogwarts Legacy tě totiž přenese do čarovného světa, o kterém se ti ani nesnilo.

Příběh se odehrává ve světě o Harrym Potterovi a to znamená, že o zábavu by mělo být postaráno – ať se nacházíš zrovna na jakémkoliv místě. Sami jsme zvědavi, co od téhle hry naplno očekávat, potenciál díky fenoménu HP má však obrovský. Ikonická místa, známé postavy, růst a progres jednotlivých charakterů, ovládání magie, děsivé stvůry a temné tajemno, které by se ve vzduchu dalo krájet.

Tvá nová parta je připravena na objevování dobrodružství ve světě čar a kouzel okolo roku 1800. Jsi připraven odhalit všechna tajemství?

Čtyři hrdinové v Gothamu

Po Batmanovi ani vidu ani slechu. Co je s hrdinou, který má stůj co stůj bránit Gotham, ví jen pár vyvolených. A ti o tom nemohou mluvit. Běžnému lidu nezbývá nic jiného, než víra. Město Gotham se tak pomalu, ale jistě blíží zkáze a zlu. Vlastně, ne tak docela, jsou tady zachránci. A právě po nich se hra ikonicky jmenuje Gotham Knights.

Těch pár, co ví, co se s Batmanem skutečně stalo, se zavázalo, že Gotham nemůže upadnout ještě do větší krize a kriminality. Zavázali se, že situaci nenechají jen tak vyplynout a město zachrání.

Celkem se jedná o čtyři hrdiny, z nichž každý má jiné vlastnosti a speciální síly, díky čemuž je hratelnost přizpůsobena vždy stylu hráče. Pro tebe to tedy znamená nejen to, že si můžeš jednotlivé hrdiny vybrat, jak ti vyhovují, ale také odhalit jejich možnosti tak, jak sám uznáš za vhodné. Pohled z třetí osoby, mnoho akce, otevřená mapa, kvalitní příběh a především možnost kooperovat s přáteli při nahánění zločinců.

Že to zní skvěle? Souhlasíme. Posbírej partu a vrhněte se společně zachránit nejen celý Gotham, ale třeba se také dozvíš, co se stalo s netopýřím mužem.

Pokračování francouzské revoluce

Kdo si pamatuje na první díl Plague Tale, ten určitě netrpělivě vyhlíží ohlášený Requiem.

Amicia a Hugo de Rune, kteří se vyhýbají francouzskému vojsku kvůli revoluce a prchají ze země, čeká nové dobrodružství. Když v prvním díle přemůžou všechny nástrahy, rozhodnou se společně prchnout ze země na jih, kde mohou začít nový život a zkrotit všechny kletby a strasti, se kterými se do teď museli potýkat.

Plague Tale Innocence obdržel v roce 2019 nespočet cen a není divu. Tolik očekávaný druhý díl Requiem, který příběhově o pár let později plynule navazuje na první Innocence, má fanoušky po celém světě.

Requiem pomalu, ale jistě, klepe na dveře a příběhoví fanatici už netrpělivě poklepávají myškami, až si nový díl budou moct zahrát a zjistit, jak vlastně teď už mladá teenagerka s mladším bratrem postoupili a kde se jejich schopnosti nacházejí nyní.

Pokračování příběhu, nadpřirozené síly, rozmanité nástroje, plížení, boj, grafika, hudba, vše do puntíku vyšperkované po ten nejmenší detail. Jestli si tedy druhý díl udrží laťku z vysoko nastavené jedničky, u nás očekáváme adepta na hru roku. A když ne to, tak několik ocenění do Asobo Studia připadne, stejně jako právě v prvním díle.

Jaká však bude realita, si ještě budeme muset do 18. října počkat.