Bitva do posledního hráče a herní stálice PUBG přináší další novinky

9. srpna 2022

PUBG: Bitva do posledního hráče, která neustále hýbe herním světem, přináší další novinky

PUBG neboli PlayerUnknownS BattleGrounds je online hra pro více hráčů, kterou vyvinula společnost PUBG Corporation. Komunita kolem PUBG vytvořila silnou uživatelskou základnu a popularita hry celosvětově prudce stoupá. Hlavním cílem videohry je bezesporu pobavit koncové uživatele prostřednictvím interaktivních systémů, které nyní existují na mnoha platformách, jako jsou osobní počítače, mobilní telefony, tablety a herní konzole. A o čem populární hra žánru battle royale je? O tom více na následujících řádcích.

O co ve hře jde?

Zhruba 100 hráčů vyskakuje z letadla padákem na ostrov, na kterém následně bojují o přežití. Při přistání je jejich úkolem shromáždit vše, co jim pomůže vyhrát a přežít, od lékařského materiálu až po zbraně a munici. Škála zbraní je velmi široká, stejně jako jejich modifikace. Hráči bojují mezi sebou navzájem a snaží se uniknout jisté smrti. Bezpečná zóna na mapě se navíc postupně zmenšuje, takže se hráči časem dostávají do nevyhnutelné konfrontace. Poslední hráč nebo tým, který zůstane naživu, vyhrává.

PUBG Mobile

PUBG byla původně spuštěna jako počítačová hra, nicméně právě mobilní verze hry se postupně stala jednou z nejhranějších a nejoblíbenějších her. Mobilní hra poskytuje stejné herní prvky jako hra pro PC a Xbox, jen s tím rozdílem, že používá ovládací prvky na obrazovce. Ty navíc můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovaly velikosti zařízení nebo preferencím.

Hru PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile vydává Tencent Games a je dostupná pro Android a iOS. Postupně se začala zavádět od 19. března 2018 a stala se jednou z nejstahovanějších a nejhranějších her. Verzi pro Android nalezneš na Google Play a pro iOS tradičně na Apple App Store. V současné chvíli probíhá její aktualizace jednou měsíčně, a kromě nového obsahu a mapy přináší také položky k zakoupení.

Bitva do posledního hráče

Mezi aktivními hráči zřejmě nebude pojem battle royale ničím neznámým. Jedná se o žánr, kde spolu online soupeří větší množství hráčů, přičemž cílem je nejčastěji přežít jako poslední. Battle royale tedy v podstatě znamená „všichni proti všem“. Pokud zde vidíš určitou podobnost s Hunger Games, zřejmě chápeš pojem správně. V tomto typu her začínáš s ničím a postupně musíš získat zbraně a vybavení. Existují tři hlavní režimy. Solo, duo, družstvo.

Každý režim skrývá jiné přínosy a nebezpečí. U herní možnosti v družstvu se můžeš spojit až se třemi dalšími hráči a vytvořit tak tým čtyř. Velkou předností tohoto režimu je skutečnost, že se spojíš s lidmi, kteří tvoji strategii podpoří a vnesou do hry prvek kooperativní taktiky. Všechny herní módy vyžadují trochu jiný přístup ke hře a promyšlený postup, takže rozhodně nespoléhej na to, že se rozběhneš a všechny hned zabiješ.

Join the match!

Každý zápas v PUBG začíná tím, že hráči seskočí padákem z letadla na herní ostrov jen se základním oblečením a bez vybavení. Hru začínáš ve spodním prádle, každý kus oblečení tedy přijde vhod. Jakmile přistaneš někde na obrovské mapě 8 x 8 km, musíš se rychle zorientovat a obstarat si ochrannou výstroj dříve, než to udělá váš soupeř. V opačném případě se bohužel nevyhneš předčasnému vyřazení.

Herní ostrov

Ostrov se skládá z městského i venkovského prostředí a zpočátku je celá oblast hratelná. Postupem času – jak bylo zmíněno v úvodu – se ale velikost herní plochy zmenšuje. Hráči se pak musí dostat z oblastí, které se nacházejí mimo vyznačenou plochu. Pokud by totiž zůstali mimo bezpečný herní prostor, utrpěli by zranění a čelili pravidelnému ubývání zdraví, což by jim nakonec přivodilo jistou smrt.

Závěr hry

Vyvrcholení hry nastane ve chvíli, kdy se na malém prostoru shromáždí poslední hráči a jeden z nich – popř. tým – se stane vítězem. Čas trvání hry závisí na tvé schopnosti přežít, nicméně nejdéle se na herním poli můžeš pohybovat 30 minut.

Cena hry

Samotná hra PUBG je zdarma ke stažení i samotnému hraní. Obsahuje systém odměn, který hráčům umožní vydělávat mince za plnění různých výzev. Může se jednat o každodenní přihlášení, zdolání cesty na určitou vzdálenost v rámci herní plochy či přežití určité doby. Tyto mince pak můžete použít k nákupu předmětů ve hře.

Co nového nám přinesly letní měsíce?

Pro červenec si tvůrci hry připravili speciální akci, jelikož do nabídky světa PUBG: BATTLEGROUNDS přichází nová mapa s názvem Deston. Zatopené město s jedním z nejvyšších mrakodrapů, které jsi kdy ve hře mohl vidět, temná bažina, krásné hory a neprozkoumané ostrovy.

Na jaká nová místa se například můžeš těšit?

• Mokřad, kterým se budeš muset probrodit po kolena ve vodě. Hra na kočku a na myš s tvými nepřáteli v tomto terénu bude bezesporu napínavá.

• Vodní elektrárna. Jakási dřívější green deal snaha o výrobu energie v Destonu.

• Paintballová aréna, ve které se můžeš odreagovat. Nezapomeň však na hlavní účel toho, proč celou hru hraješ.

• Venkovní koncertní festivalový areál, kde si můžeš vyzkoušet pár tanečních pohybů, než se opět vydáš do boje.

• Pozor! Na mapě se také nacházejí místa, která jsou přístupná jen dronům, které jsou jednou z dalších nových vymožeností.

Mapové pomůcky

Nové herní položky (používané v závislosti na dané situaci) poskytnou hráčům neotřelý herní průběh. Můžeš se také těšit na nové předměty, týmové oblečení, zbroj či zbraně. Například nová pomůcka Ascenders umožňuje rychlejší přemisťování. Ascenders jsou umístěny po celé mapě – jedná se o lana připevněná k objektům, díky kterým můžeš rychle sestoupit z nejvyšší střechy bez rizika poškození pádem. Ve hře se nově objevují i bezpečnostní dveře a klíče, benzínové pumpy, přepravní prostředky – airboat či zbrusu nová zbraň 012 a další.

Hra, která se neustále vyvíjí

Žánr battle royale je v současnosti jasnou jedničkou mezi multiplayerovými módy. Výhodou PUBG je, že si ji zahraješ jak na počítači, tak na Xbox One nebo mobilních telefonech se systémem Android či iOS. K dispozici máš obrovské mapy, předměty, týmové hry i upravování zbraní a postav. Výhodou hry je i její neustálý vývoj; každých několik týdnů na hráče čekají zajímavé aktualizace, které přidávají mnoho nových věcí. Při hraní této online hry se rozhodně nikdy nezačneš nudit.