Alan Wake 2 - Návrat kultovního hororu na herní scénu

30. října 2023

Hned na úvod musíme s těžkým srdcem oznámit, že tuhle hru zatím nemáme v nabídce, ačkoliv děláme vše pro to, aby se každým dnem stalo toto trvzení nepravdivé. To nám však v ničem nebrání napsat o tomto skvělém skvostu, který spatřil světlo světa 27.10.2023. A jakmile se tak stane, tenhle odstavec půjde pryč. :)

Tato zpráva zazněla jako hrom z čistého nebe a okamžitě vyvolala v herním světě velký ohlas. V tomto článku se podíváme na to, co můžeme očekávat od Alan Wake 2 a proč by měl být na seznamu všech fanoušků hororových her.

Návrat ikonického spisovatele

Alan Wake byl původně vydán v roce 2010 a brzy se stal kultovním titulem. Hra nás zavedla do krušných hor v idylickém městečku Bright Falls, kde jsme hráli za samotného spisovatele Alana Wakea. Alan se snažil rozluštit tajemství okolo zmizení své ženy a zmítal se mezi skutečností a nočními můrami, které napsal do svého vlastního románu.

Jednou z nejvýraznějších vlastností původní hry byl její silný příběh a atmosféra. Hra kombinovala prvky psychologického hororu s mysteriózním příběhem a podmanivou vizuální stránkou. Alan Wake byl zprvu považován za spisovatele detektivního románu, který se stává postavou svého vlastního díla. V průběhu hry se hráči ocitají v temné, paranormální realitě a musí se vypořádat s hrozbami, které sami stvořil.

Co očekávat

Nový příběh: Alan Wake se vrátí a bude čelit novým hrozbám. Příběh bude opět hrát klíčovou roli, a hráči mohou očekávat další tajemství a náročný psychologický horor.

Vývojářský tým: Remedy Entertainment, původní tvůrci hry, jsou na projektu znovu a věnují se mu s velkým nadšením. To znamená, že fanoušci mohou očekávat, že vývojáři budou zachovávat ducha původní hry.

Moderní technologie: Alan Wake 2 využije moderní herní enginy a technologie, což znamená, že můžeme očekávat ještě větší vizuální nádheru a reálnější atmosféru.

Návrat starých známých postav: Hlavní postava, Alan Wake, bude samozřejmě opět v centru dění, ale mohou se objevit i další známé postavy z původní hry.

Znovu zažít strach a napětí: Alan Wake 2 by měl zachovat atmosféru napětí a strachu, která byla tak charakteristická pro původní hru. Fanoušci se mohou těšit na nové paranormální hrozby a tajemství.

Rekapitulace

Alan Wake 2 je představou mnoha fanoušků série a remaster původní hry vyvolal zvědavost ohledně dalšího vývoje příběhu. Ti, co si chtějí mezitím zahrát první díl, mohou tak učinit nákupem PRVNÍHO DÍLU nebo koupením BONUSOVÉHO OBSAHU. Nám jen nezbývá doufat, že tenhle klenot bude k dispozici co nejdříve také u nás.